Internet jest bombardowany codziennie pytaniami typu, gdzie, czy warto, jak zostać technikiem PDR. Z racji na rosnące zainteresowanie tą, wciąż nowatorską technologią, na rynku dorasta coraz szersze pokolenie specjalistów w dziedzinie usuwania wgnieceń. Jak przetrwać okres nauki? Czy od razu po szkoleniu można rzucić się na głęboką wodę? Jak wygląda ścieżka kariery technika? W tym artykule odpowiem na te i więcej pytań.

Jak się przygotować do szkolenia?

Na szkolenie można jechać praktycznie bez przygotowania. Warto podejrzeć kilka filmików w Internecie aby zdobyć podstawową wiedze. Warto również wybierać filmy o sztuce PDR, wideo o usuwaniu wgnieceń za pomocą przepychacza do toalety powinno mieć charakter rozrywkowy, nie traktuj tego jako materiał z którego należy czerpać wiedzę.

Gdzie odbyć szkolenie?

Nadszedł okres w którym instytucje szkoleniowe powstają jak grzyby po deszczu. Warto w przypadku wyboru szkolenia spojrzeć na doświadczenie trenera PDR. Jako że Nasz zawód nie jest ewidencjonowany w instytucjach szkoleniowych, nauczać może osoba, która nigdy tego nie robiła lub sama jest świeżo po szkoleniu. Z pomocą nam przychodzą różne fora internetowe na których, wysyłając zapytanie, możesz uzyskać opinie o każdej instytucji szkoleniowej.

Ile powinno trwać szkolenie?

Jeden, dwa, dwadzieścia dni, niezależnie od wybranej opcji, czeka was długa droga ćwiczeń. Bądźcie świadomi że po powrocie ze szkolenia, zanim wejdziecie w świat profesjonalistów, parę wgnieceń zepsujecie, a wasze wieczory będą poświęcane na praktykę, bo bez praktyki nie zdobędziecie  doświadczenia. Najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze są szkolenia pięciodniowe, z których wyciągniecie dużo teorii oraz dowiecie się jak trenować aby osiągnąć sukces. Jedno oraz dwu dniowe szkolenia nazwał bym prezentacjami. Niemożliwe jest zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w tak krótkim czasie. Szkolenia dwutygodniowe i dłuższe są dla osób, które potrzebują skupienia w którym trener poświęci im maksimum swojego czasu. Oczywiście cena jest analogiczna do ilości dni szkolenia.

Co się dzieje po szkoleniu?

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Tylko uparcie dążąc do celu dasz radę przetrwać ten najcięższy okres dla każdego początkującego. Zanim zaczniesz zarabiać musisz się nauczyć, tak jest chyba w każdej dziedzinie usług. Sam poświęciłem pół roku zanim podszedłem do auta klienta. Był to czas zwątpień, rezygnacji oraz kapitulacji, jednak upór okazał się silniejszy. Etapu nauki jeszcze nie zamknąłem i chyba nigdy nie zamknę, tak to już jest, człowiek uczy się przez całe życie. Podsumowując pytanie „co się dzieje po szkoleniu?”, musisz zainwestować w prosty zestaw do usuwania wgnieceń, znajdź również maskę lub inny element karoserii na którym będziesz mógł ćwiczyć i próbuj wyciągać coraz to większe i cięższe wgniecenia.

Kiedy staję się technikiem PDR?

Nie ma jednoznacznie określonego momentu jednak za umowny sygnał możemy wziąć pierwsze auto na którym zarobisz. To będzie pierwszy znak że zaczynasz pracować jako technik PDR.

Powodzenia !!!


Po gradobiciu dzwoń!

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania.
Wykorzystujemy cookies!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czytaj więcej

Akceptuję
Akceptuję