Coraz częstszym zjawiskiem pogodowym są burze gradowe. Niestety nie wszyscy posiadają garaż lub mogą schować auto pod zadaszeniem. Na szczęście kierowcy których pojazd ucierpiał mogą nadal się cieszyć oryginalnym lakierem oraz nienagannym wyglądem. Co zrobić gdy na Twoje auto spadł grad? Nie wiesz jakie kroki uczynić żeby auto najszybciej, najkorzystniej, najlepiej zostało naprawione? Na te i inne pytania odpowiem w tym artykule.

Przede wszystkim zacznijmy od zabezpieczenia pojazdu przed gradem. Najpopularniejszą ochroną jest garaż który znakomicie chroni auto na wypadek przeróżnych zjawisk pogodowych. Można również schować pojazd na parkingu galerii handlowej jeżeli taka znajduje się w Naszej okolicy. Zabezpieczenie pojazdu kocem? Ten sposób niestety nie sprawdza się tak dobrze jak niektórzy sądzą. Jest to bardzo słabe zabezpieczenie i w zdecydowanej większości w ogóle nie przynosi efektu.

Co zrobić żeby spać spokojnie podczas burzy?

Jedynym pewnym zabezpieczeniem jest ubezpieczenie obejmujące szkody po gradobiciu. Upewnij się że punkt do którego oddajesz pojazd naprawi tą szkodę za pomocą metody PDR i możesz być pewien że lakier pozostanie oryginalny a szkoda zniknie bez śladu.

 

Czy naprawa ma wpływ na kondycję lakieru?

Wbrew niektórym przekazom informuję że usuwanie wgnieceń nie wpływa negatywnie na lakier. Naprawiłem parę tysięcy pojazdów na przestrzeni 12 lat i nigdy nie miałem reklamacji ze względu na rdze która wyszła po naprawie. Oczywiście występują uszkodzenia, często blisko rantów bądź przetłoczeń karoserii, przy których pęka lakier już podczas powstawania szkody. W takim wypadku technik który dokonuje kalkulacji zaznacza na protokole element do lakierowania a następnie informuje klienta o zaistniałej sytuacji.

Gdzie się udać z uszkodzonym autem?

Przede wszystkim należy znaleźć sprawdzony serwis PDR który posiada możliwość usunięcia szkody bezgotówkowo. Podpisując upoważnienie pozbywamy się problemu a całą dokumentację oraz naprawę szkody po gradobiciu przejmuje serwis. Zwróćcie uwagę na jakość którą proponuje serwis. Jest wiele techników którzy proponują bardzo niską cenę ale niestety jakość jest równie niska jak cena. Technik mający doświadczenie zna rynek i wie ile ubezpieczyciel płaci za usuwanie szkód po gradobiciu.

 

Jak wygląda proces kalkulacji ?

Cały proces zajmuje około godzinę. Czyste auto wjeżdża na serwis i tam technik ogląda całe auto, element po elemencie, zaznaczając każde uszkodzenie specjalnym ,przeznaczonym do takiego celu, markerem którego można bardzo łatwo zmyć. Oznaczana jest ilość wgnieceń na karoserii oraz pozostałe elementy które należy je wymienić. Proces ten jest niezbędny do dokumentacji fotograficznej dla przedstawiciela ubezpieczalni. Technik uzupełnia protokół wypisując w odpowiednie rubryki ilości wgnieceń wcześniej opisanych elementów. Na protokole również są zaznaczone szkody które nie mają związku z uszkodzeniami po gradobiciu.

Jak długo trwa naprawa po gradobiciu?

Proces ten jest mocno uzależniony od umiejętności technika oraz rozmiaru szkody. Naprawa może trwać od zaledwie kilku godzin do kilku dni, a każdy technik powinien czas określić według własnego uznania.

 

Jeżeli garść odpowiedzi na najczęstsze pytania Was nie zaspokoiła, śmiało piszcie na Facebook’u PDR Expert a na pewno rozwieje Wasze wątpliwości w dziedzinie usuwania wgnieceń.


Po gradobiciu dzwoń!

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania.
Wykorzystujemy cookies!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czytaj więcej

Akceptuję
Akceptuję